Odpowiedź po dwukropku

Czy po skrócie odp: odpowiedź zaczynam z małej czy wielką literą? Chodzi mi o odpowiedź zadania matematycznego. np.
odp: Razem miały 9 liści. czy razem miały 9 liści.
Tekst po dwukropku zasadniczo piszemy od małej litery. Krótkie, jednozdaniowe odpowiedzi bądź odpowiedzi w ogóle niebędące zdaniami powinniśmy zatem zaczynać małą literą. Jeśli jednak odpowiedzi będą się składały z dwu lub więcej zdań, powinniśmy je pisać od litery wielkiej.
Adam Wolański