Odstresowywaćodstresowuje

Szanowni Państwo,
chciałam zapytać, która z poniższych form jest poprawna: Kąpiel mnie odstresowuje czy może Kąpiel mnie odstresowywuje?
Obie formy zaobserwowałam z użyciu…
Bardzo proszę o pomoc.
Z poważaniem,
Nieporadna studentka
Szanowna Pani,
mamy tu czasownik niedokonany odstresowywać. Jego poprawne formy w czasie teraźniejszym nie zawierają cząstki -yw-, powiemy zatem: odstresowuję, odstresowujesz, odstresowuje itd. Podobnie jest z innymi, być może bardziej znanymi, czasownikami: dodrukowywać (dodrukowuję – nie: dodrukowywuję), nakierowywać (nakierowuję), obrysowywać (obrysowuję) itd.
Z poważaniem
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski