Okazuje się być…

Czy poprawne jest wyrażenie: „Okazuje się być dramaturgiem”?
Krócej i prościej powiemy: „Okazuje się dramaturgiem”. W wielu wydawnictwach poprawnościowych konstrukcje takie, jak cytowana przez Pana, uchodzą za błędy językowe. Ich obecność w polszczyźnie może być świadectwem ulegania językom obcym. Analogiczne konstrukcje, nazywane nominativus cum infinitivo, występują bowiem w łacinie, a także w np. w języku niemieckim.
Mirosław Bańko