Około 530 zł

Szanowni Państwo,
doszły mnie słuchy, że w pismach urzędowych słowo około oznacza nie ‘mniej więcej’, a ‘do’, Czy jeśli mamy kwotę około 530 złotych, to nie może być więcej niż to 530?

Z wyrazami szacunku
A.O.
Wyrażeniu około 530 zł mogą odpowiadać różne wartości liczbowe – zarówno niższe niż 530 (np. 529), jak i wyższe niż 530 (np. 531). Nie jest prawdą, że w jakimś rodzaju tekstów słowo około znaczy tyle co dookoło to odpowiednik mniej więcej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski