Określ kolor kredki

Jakie znaczenie ma sformułowanie „Określ kolor kredki”? Czy tutaj chodzi o podanie koloru kredki (np. jest czerwona), czy o wymienienie cech koloru kredki, cech czerwieni (np. jasny, wyraźny, delikatny)? Proszę też w miarę możliwości o zrozumiałe wyjaśnienie znaczenia słowa określić.
Na podstawie ogólnie znanych znaczeń wymienionych wyrazów każdy może bez trudu zrozumieć, co znaczy zbudowane z nich zdanie. Oprócz znaczenia istotna jest jednak także intencja mówiącego, a do rozpoznania tej potrzebna jest wiedza o kontekście, o sytuacji mówienia, o rozmówcach – niekiedy bardzo szczególna wiedza, bez której nie rozszyfruje się np. zawartych w wypowiedzi aluzji.
Mirosław Bańko, PWN