Opracowanie cytatu

Dzień dobry,

czy cytując wielozdaniowe fragmenty dzieł powinienem dodawać te same przypisy, które znajdują się w oryginale który cytuję?

Pozdrawiam,

M.G.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na tak ogólnie postawione pytanie. W większości wypadków cytujemy tekst główny dzieła bez materiałów go uzupełniających (a więc m.in. przypisów bibliograficznych). Jednak wiele zależy od charakteru przytaczanego fragmentu cudzego działa (np. czy sam zawiera cytaty), typu publikacji, w której znajdzie się ów fragment (np. czy jest to publikacja naukowa), itd., itp.

Adam Wolański