Opust czy upust?

Opust czy upust ? Chodzi o oczywiście o bonifikatę, rabat, zniżkę.
Straszliwie pilne, z góry dziękuję i pozdrawiam.
Jacek Kwiatkowski
Oba słowa mogą oznaczać rabat czy zniżkę, ale opust występuje tylko w tym znaczeniu, podczas gdy upust ma też kilka innych znaczeń, a najczęściej pojawia się w konstrukcjach takich, jak dać upust żalowi, nienawiści, niezadowoleniu itp. Zatem jeśli woli Pan słowo jednoznaczne, prosimy wybrać opust. Jeśli zaś woli Pan słowo częstsze – i to częstsze nie tylko w ogóle, ale nawet w tym znaczeniu, o które Pan pyta – proponujemy upust.
Mirosław Bańko