Osoba czy firma?

Witam!
Mając na myśli firmę, to poprawną formą jest „Zadzwoń do Tauronu” czy „Zadzwoń do Taurona”? do Falubazu czy Falubaza? Mając na myśli imię (Tauron) czy kibica drużyny żużlowej (Falubaz), wybierzemy końcówkę -a, a co w przypadku samej firmy? Proszę o wyjaśnienie.
Pozdrawiam
Paweł
Mając na myśli firmę, a nie osobę, zadzwoniłbym do Tauronu i do Falubazu. Wśród nazw firm rodzaju męskiego jedne mają w dopełniaczu końcówkę -u, np. Budimexu, Empiku, Lotosu, Orlenu, inne końcówkę -a, np. Fiata, Kolportera, Lewiatana, Lidla, Polkomtela, Samsunga, Volkswagena. Wybór podlega złożonym kryteriom, częściowo formalnym, częściowo semantycznym, całość zagadnienia w odniesieniu do ogółu rzeczowników (nie tylko nazw firm) omówił szczegółowo Wiesław Stefańczyk w książce Kategoria rodzaju i przypadka polskiego rzeczownika. Jak się przekonałem, statystyki na stronach WWW są zbieżne z moim wyborem: forma Tauronu przeważa nad Taurona, a Falubazu zdecydowanie góruje nad Falubaza. Gdyby jednak te same nazwy miały wystąpić w odniesieniu osobowym, to wtedy powinny mieć dopełniacz na -a.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski