Osoba odpowiedzialna za kontakty

Kłaniam się!
Jakie jest w języku polskim najbardziej adekwatne określenia stanowiska, które można określić mianem łącznika (w ogólnym znaczeniu, a nie wyłącznie żołnierskim czy piłkarskim), w pewien sposób harmonizującego działalność dwóch urzędów, instytucji, biur? Przykładowo: łącznik samorządu z biblioteką, łącznik (fundacji) z ministerstwem itd.
Jak sądzę, nie ma takiej nazwy. We wnioskach o granty ministerialne jest rubryka, w którą należy wpisać nazwisko osoby odpowiedzialnej za kontakty z ministerstwem – chyba tylko takie określenie funkcjonuje.
Być może w terminologii specjalistycznej (administracji) używa się specjalnej nazwy na takiego „łącznika” – jeśli Czytelnicy poradni takową znają, prosimy o podzielenie się z nami tą informacją.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski