Osoba w kryzysie bezdomności

Czy określenie osoby w kryzysie bezdomności nie jest błędem logicznym? Ich bezdomność ma się świetnie, więc mogą być raczej w kryzysie mieszkalnym.

Szanowny Panie,

wyrażenie osoba w kryzysie bezdomności jest kalką z języka angielskiego (person in the crisis of homelessness), a jednocześnie elipsą wyrażenia osoba w kryzysie związanym z bezdomnością / którego skutkiem jest bezdomność. Zyskało ono już status terminu i jako taki nie podlega „rozbiorowi” na czynniki pierwsze, tak jak to się dzieje z wyrażeniami tworzonymi ad hoc

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski