Osobowość

Szanowni Państwo!
Chodzi mi o określenie osobowość/osobowości w kontekście porady https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Pierwszenstwo-zasad-przed-osobowosciami;18558.html. Czy gdyby zdanie sformułować w takie sposób: Zasady są ważniejsze od osobowości, stałoby się zrozumiałe i nie budziło wątpliwości? A jeśli tak, to co ono znaczy?

Z poważaniem
Jan Nowak
Zdanie Zasady są ważniejsze od osobowości jest niejasne – porównuje się w nim bowiem dwa nieprzystające do siebie zjawiska: zasady i osobowość. Musiałby zaistnieć szczególny kontekst, z którego jasno by wynikało, na jakiej podstawie zestawiamy zasady z osobowością – wówczas być może zdanie byłoby jasne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski