Ottomanowie czy Ottomani

Przedstawiciele tureckiej dynastii Osmanów zwani są tez Ottomanami. Jak brzmi mianownik l.mn. tej nazwy? Ottomanowie (analogicznie do: Osmanowie)?
Nazwy dynastii przyjmują najczęściej końcówkę -owie, np. Habsburgowie, Saudowie, rzadko -i, np. Plantageneci. Wynika stąd, iż potencjalnie możliwe są formy Ottomanowie lub Ottomani, jednak tę drugą należy odrzucić jako kojarzącą się nadmiernie z wyrazem pospolitym, a więc niezręczną. Powinniśmy mówić Ottomanowie.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski