Oznaczanie cytatów z wypowiedzi ustnych

Szanowni Państwo,czy do wyodrębniania cytatów pochodzących z rozmowy (w tekście tłumaczonym) można używać na zmianę cudzysłowu i myślnika? (np. gdy mamy dwie rozmawiające ze sobą osoby rozpoczęcie cytatu od myślnika, a w innych przypadkach, pojedynczych zdań, cudzysłowu? I czy wówczas, gdy cytat będzie dłuższy, wyróżnienie blokowe nie będzie postrzegane jako niekonsekwencja)?

Konsekwencja to klucz do sukcesu w edytorstwie. Tożsame elementy tekstu powinniśmy zawsze wyróżniać w jednakowy sposób. W przeciwnym razie możemy czytelnika wprowadzić w błąd.

Adam Wolański