PIEKARNIA „FAMILIJNA”

Jak się prawidłowo pisze kapitaliki w cudzysłowie?

Jeśli jest kursywa lub cytujemy to dajemy kursywę albo tekst normalny w cudzysłowie.

Jak w przypadku „FAMILIJNA” – PIEKARNIA FAMILIJNA czy cudzysłów jest dopuszczalny?

W wielowyrazowych nazwach własnych, które składają się z określenia charakteryzującego oraz nazwy indywidualnej, ów drugi człon można wyróżnić cudzysłowem, nawet jeśli cała nazwa jest złożona pismem wersalikowym (kapitaliki to inna odmiana pisma), por. PIEKARNIA „FAMILIJNA”.

Adam Wolański