PIN

Witam Państwa ponownie.
Przyszło mi do głowy kolejne pytanie. Czy poprawne jest odmienianie skrótu PIN? Moim zdaniem tak. Odmieniamy przecież np. VAT. Ale czy zasadne jest jego odmienianie, gdy skrót poprzedza wyraz numer? Sądzę, że niekoniecznie, gdyż PIN sam w sobie jest numerem. Więc może w ogóle zbędne jest poprzedzanie go tym wyrazem.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Przemysław Kutnyj
Można PIN odmieniać, można go nie odmieniać, np.: „Nie znam swojego PIN-u” albo „Nie znam swojego PIN”. Po słowie numer używamy formy nie odmienionej: „Nie znam swojego numeru PIN”.
Mirosław Bańko