PIT

Witam!
Chodzi mi o PIT, czyli serię druków do rozliczeń podatkowych.
1. Czy prawdą jest, że w Polsce polski urząd wyprodukował dla Polaków druk powszechnego użytku i nazwał go w jakimś nieznanym języku? Słyszałem, że PIT to Personal Income Tax – czy to prawda, a jeśli tak, to co to znaczy?
2. Jak się ów PIT odmienia? Oczywiście „Wypełniam druk PIT”, a czy można powiedzieć (napisać) „Wypełniam PIT-a”? A może PITa? Albo „Zawarłem w PIT-cie dane…? A może w Picie?
Jak to z tym PIT-em jest?
PIT to skrót angielskiego personal income tax, po polsku 'podatek od dochodów osobistych'. Wiele innych skrótowców obcego pochodzenia, przeważnie angielskiego, pojawiło się w ostatnich latach w polszczyźnie, na ich tle PIT się niczym oryginalnym nie wyróżnia.
Słowo to odmieniamy następująco: D. PIT-u, C. PIT-owi, B. PIT, N. PIT-em, Ms. Picie. W zasadzie więc wypełniamy PIT i tylko całkiem potocznie można powiedziedzieć, że ktoś wypełnia PIT-a.
Mirosław Bańko, PWN