PS czy P.S.?

Dzień dobry,
moje pytanie dotyczy skrótu PS. W słowniku ortograficznym znalazłam wyjaśnienie pisowni wielkimi literami i bez kropek. Natomiast w poradni zamieszczono informację, że kropki jednak można stawiać. Jestem polonistką i jednoznaczna odpowiedź jest dla mnie b. ważna, szczególnie w czasach, kiedy o wynikach decydują głównie wszechobecne punkty.
Pozdrawiam
Bogna Sikorowska
Do porad w sprawie PS (P.S.) już zamieszczonych w naszej poradni (zresztą podpisanych przeze mnie) nie mam nic do dodania. Chciałbym natomiast uczynić uwagę ogólną. Otóż są wyrazy o wariantywnej pisowni i trzeba się z tym pogodzić. Byłoby prościej, gdyby wariancję uwzględniały wszystkie słowniki, ale z różnych powodów tak nie jest (wystarczającym powodem jest to, że jeden z wariantów bywa rzadszy lub w inny sposób ograniczony w użyciu). Można oczywiście przedkładać jedną pisownię nad inną, ale to nie daje prawa, aby tę inną eliminować. Trudno mi uwierzyć, aby zasady punktacji odpowiedzi mogły decydować o wyborze jednej z form wariantywnych. W końcu to nauczyciel dokonuje wyboru i przyznaje punkty – czyż nie?
Mirosław Bańko, PWN