Palahniuk

Jak brzmi prawidłowa wymowa nazwiska Palahniuk (mam tu na myśli autora powieści Podziemny krąg)?
Wymowę angielską można usłyszeć po kliknięciu na ten link. W polszczyźnie nazwisko to musiałoby uzyskać brzmienie [polenyk] lub [polonyk]. Nie widziałbym jednak nic złego, gdyby w polskich tekstach pojawiała się wymowa [palanjuk] lub podobna, która jest dla nas bardziej naturalna, a poza tym lekko podkreśla słowiańskie – jak można przypuszczać – pochodzenie nazwiska.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski