Pan Małolepszy – państwo Małolepsi

Dzień dobry!

Mam znajomego o nazwisku Małolepszy. Jak będzie brzmiała odmiana nazwiska w przypadku małżeństwa? Państwo?

Pozdrawiam
Państwo Małolepsi. Nazwiska zakończone na –y mające postać przymiotnika lub zawierające przymiotnik (a także nazwiska zakończone na -owy) odmieniają się w obu liczbach jak przymiotniki. Ponieważ mamy do czynienia z formą męskoosobową, to w mianowniku liczby mnogiej nazwisko przybiera końcówkę męskoosobową.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski