Państwo Beredowie

Witam,
jak powinno się odmieniać w liczbie mnogiej nazwisko Bereda? Czy powinno się odmieniać:
Sz. P. Krystyna i Józef Bereda czy Beredowie?

Albo: Mamy zaszczyt zaprosić Państwa Krystynę i Józefa Beredów czy Bereda?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Iwona
Najbardziej staranna (a więc wymagana w sytuacji uroczystej) forma nazwiska to forma odmieniona. W opisywanej sytuacji powiemy (i napiszemy) więc: Krystyna i Józef Beredowie, Mamy zaszczyt zaprosić Państwa Krystynę i Józefa Beredów.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski