„Państwo będą” czy „Państwo będziecie”?

Witam serdecznie,
chciałabym zapytać, czy formę grzecznościową państwo łączymy bezwzględnie z trzecią osobą liczby mnogiej, np. „Czy państwo będą?”? Czy możemy połączyć ją z drugą osobą liczby mnogiej, jak „Czy państwo będziecie?”?
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Felicyta
Konstrukcje typu „Państwo będziecie…” są mniej oficjalne, a zdaniem niektórych osób wręcz niepoprawne. Opinie na ich temat są podzielone, co widać także w archiwum naszej poradni.
Mirosław Bańko, PWN