Paprykarz

Szanowni Państwo,
chciałabym zapytać o dopełniacz słowa paprykarz. Paprykarza czy paprykarzu? Słownik poprawnej polszczyzny PWN podaje paprykarzu, ale przy słowach korytarz czy cmentarz nie mamy wątpliwości – korytarza, cmentarza. Czy to reguluje norma językowa? Ma to jakiś związek z funkcjonalną miękkością rz? Bardzo proszę o rozstrzygnięcie kwestii nurtującego mnie paprykarzu/paprykarza.

Z wyrazami szacunku
Katarzyna
WSO [https://sjp.pwn.pl/szukaj/paprykarz.html] podaje dopełniacz paprykarza i tego się trzymajmy. Nie ma reguł, które by określały, kiedy w dopełniaczu rzeczowników męskich nieżywotnych jest -u, a kiedy -a.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski