Papużki nierozłączki

Szanowna Poradnio,
mam pytanie o poprawną formę zapisu frazy papużki nierozłączki. Wydaje się, że powinno się to pisać bez dywizu, ponieważ nie są to rzeczowniki równoległe, jednak bardzo często w tekstach spotykam realizację z dywizem. Czy obie formy są poprawne? Czy zapis zależy od znaczenia frazy? Nazwy gatunku czy określenia relacji.
Dziękuję za odpowiedź,
Martyna
Szanowna Pani,
wyrażenie (nie: frazę) papużki nierozłączki zapisujemy – jak słusznie Pani przypuszcza – bez łącznika, niezależnie od znaczenia.
Z poważaniem
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski