Pattaya, Saya, Okinomiya

Mam problem z odmianą nazw własnych kończących się na -ya po samogłosce. Chodzi na przykład o miejscowość Pattaya czy imię męskie Saya. Czy dobrze myślę, że – analogicznie do wspomnianego w jednym z listów do poradni imienia Maya – powinno się pisać Pattai oraz Sai? Wyszukiwarka internetowa pokazuje, że wersja Pattayi jest częstsza.
A co w takim razie zrobić z nazwą japońskiej miejscowości Okinomiya? Czy powinno się pisać: Okonomii?
Pozdrawiam serdecznie. Anetta
Jest tak, jak Pani przypuszcza – poprawne formy to: Pattai, Sai, Okionomii.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski