Pełczyskapełczyski

Szanowni Państwo,

bardzo proszę o rozstrzygnięcie pewnego dylematu językowego. W województwie świętokrzyskim znajduje się miejscowość Pełczyska. Jak powinien brzmieć przymiotnik utworzony od tej nazwy miejscowej? Pełczyski, pełczyska, pełczyskie czy pełczyński, pełczyńska, pełczyńskie?

W dostępnych mi słownikach nie znalazłem informacji na ten temat, a w praktyce językowej (szczególnie pisanej) zauważam stosowanie obu form (z naciskiem na pierwszy wariant).

Dziękuję!

Piotr

Szanowny Panie,

kodyfikację nazw miejscowych oraz ich przymiotników zawiera Obwieszczenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 4 sierpnia 2015 roku w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części. Dokument ten podaje formę pełczyski jako przymiotnik od nazwy Pełczyska (odnoszącej się do kilku miejscowości w Polsce).

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski