Piaski Królewskie

Jaka jest prawidłowa odmiana nazwy miejscowości Piaski Królewskie? Piask czy Piasków Królewskich?
W Polsce jest około 300 miejscowości mających Piaski w nazwie, zdecydowana większość tych nazw odmienia się jak rzeczownik pospolity. Piaski Królewskie – miejscowość koło Sochaczewa – należą, zdaje się, do wyjątków, Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce podaje dla nich dopełniacz Piask. Zatem „Jestem z Piask Królewskich”, „Jadę do Piask”. Ciekawe, co na to mieszkańcy Piask (Piasków?).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski