Pięcioro studentów czy pięciu studentów?

Czy określenie pięcioro studentów jest poprawne? Jak się ma do pięciu studentów?

Dziękuję z góry.
E
Wyrażenie pięcioro studentów zawiera liczebnik zbiorowy, którego używamy z nazwami grup różnopłciowych. Wskazuje więc na to, że w grupie studentów są kobiety i mężczyźni.
Wyrażenie pięciu studentów, odniesione do konkretnej grupy osób, na ogół wskazuje na to, że są w niej sami panowie. W użyciach ogólnych, nieodnoszących się do konkretnych osób, nie specyfikuje płci.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski