Piłkarze jako orły

Szanowni Państwo,
w związku z mundialem chciałbym zadać pytanie o rozwiązanie następującej wątpliwości.

Która z form jest poprawna: Wesprzyj naszych orłów czy Wesprzyj nasze orły?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Mamy tu rzeczownik orzeł użyty w znaczeniu osobowym – ‘człowiek bardzo zdolny’. Wówczas zachowuje się ona tak jak nazwa osobowa – biernik liczby mnogiej jest równy dopełniaczowi. Poprawna więc forma to: Wesprzyj naszych orłów.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski