Piotr K. Kowalski

Czy jeśli osoba posiada dwoje imion, np. Piotr Krzysztof Kowalski, to w swoim podpisie pod dokumentem w pracy powinna się podpisywać również dwojgiem imion albo np. skrótem Piotr K. Kowalski?
Jeżeli ktoś ma dwa imiona, to konieczność używania ich obu konieczna jest tylko w dokumentach, które muszą być zgodne z dowodem osobistym, np. w oświadczeniach podatkowych czy w innych urzędowych formularzach.
W pozostałych wypadkach od woli podpisującego się zależy, czy użyje obu imion, inicjału drugiego imienia, czy samego nazwiska.
Używanie drugiego imienia lub inicjału drugiego imienia (nie jest przyjęte posługiwanie się pełnym imieniem drugim i inicjałem imienia pierwszego) pożądane jest szczególnie wtedy, gdy inna osoba ma takie samo imię i nazwisko.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski