Pisownia nazw organów

W związku z wejściem w życie nowej ustawy zmieniła się struktura organizacyjna wielu uczelni. Jaka jest poprawna pisownia nowych organów:

rada dyscypliny inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka
czy
Rada Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka

przewodniczący rady dyscypliny inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka
czy
Przewodniczący Rady Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka

Będę wdzięczna za wyjaśnienie.
Pozdrawiam
Należy uznać, że interesująca nas nazwa ma cechy nazwy własnej – nowo powołane ciała, zwane dyscyplinami, są bowiem jednostkami organizacyjnymi uczelni mającymi status podobny do wydziałów. I tak, skoro dotychczas istniały rady wydziałów, tak teraz istnieją rady dyscyplin. Skoro piszemy Rada Wydziału Polonistyki UW, powinniśmy też pisać Rada Dyscypliny Językoznawstwo. Jeśli chodzi o nazwę przewodniczący, to tu zalecana jest pisownia od małej litery.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski