Pisownia nazw witryn internetowych

Encyklopedia teatru polskiego w internecie

Dzień dobry,

jak poprawnie powinniśmy zapisywać nazwę portalu internetowego: Encyklopedia teatru polskiego (https://encyklopediateatru.pl/). Czy nazwę tę, brzmiącą przecież jak tytuł książki, należy zapisywać właśnie jak tytuł książki, czy raczej jak nazwę strony WWW (tu słownik nakazuje zapisów wszystkich wyrazów wielkimi literami). Redaktorzy strony wybrali opcję książkową i moim zdaniem się mylą.

Dobrego dnia

Andrzej Dembowski

Wyrazy, które wchodzą w skład nazw witryn i portali internetowych, powinniśmy pisać wielką literą z wyjątkiem spójników i przyimków występujących wewnątrz tych nazw.

Adam Wolański