Pisownia nie

Jeżeli używam partykuły: nie z imiesłowem w funkcji czasownika, to jak mam pisać, razem czy osobno? Przykład:
Dziewczyny były nie przyzwyczajone do chodzenia po górach.
Nie związana żadną nicią z jego życiem wewnętrznym, nie czuła się wprawie doradzać mu cokolwiek.
I w jednym, i w drugim zdaniu nie zapiszemy łącznie z imiesłowem przymiotnikowym:
Dziewczyny były nieprzyzwyczajone do chodzenia po górach.
Niezwiązana żadną nicią z jego życiem wewnętrznym, nie czuła się wprawie doradzać mu cokolwiek.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski