Pisze się dostawca usług internetowych

Mam pytanie związane z przekładami umów z języka angielskiego. Często znajduje się w nich wykaz terminów stosowanych w dokumencie i są one wszędzie pisane wielką literą (np. Service Provider). Choć w polskim nie ma takiej swobody w kwestii wielkich liter jak w angielskim, to zwyczajowo terminy ujęte w definicjach są pisane wielką literą.
Pytanie: czy w przypadku terminów wielowyrazowych lepiej pisać oba wyrazy wielką literą (np. Dostawca Usług) czy tylko pierwszy (Dostawca usług)?
Kopiowanie ortograficznych zwyczajów angielskich przy przenoszeniu terminów obcych na grunt polski jest absolutnie niewskazane. Dlatego określenie Service Provider powinno być oddane po polsku jako dostawca usług (czyli małymi literami). Tak samo napiszemy: dostawca usług internetowych, dostawca usług płatniczych, dostawca usług aplikacyjnych, dostawca usług teleinformatycznych, dostawca usług hostingowych itp. Rzecz jasna, człon dostawca otrzyma wielkie (duże) D, kiedy od niego rozpocznie się wers zawierający całą nazwę.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
    Dziękuję za odpowiedź, ale niestety nie mogę się z nią zgodzić i nie do końca odniosła się ona do mojego problemu. :(
    W umowach często pojawiają się sformułowania typu „wyrazy pisane wielką literą mają znaczenie przypisane im w części zawierającej definicje” – wtedy np. wiadomo, że Dostawca to dostawca będący stroną umowy, a dostawca to dowolny inny. Taka pisownia jest więc w wielu przypadkach niezbędna, by poprawnie odwzorować brzmienie umowy i zachować jednoznaczność niektórych sformułowań. Podtrzymuję więc pytanie, czy w sytuacji, w której wyróżnienie takiego wyrazu jest niezbędne (a proszę mi wierzyć, że takie sytuacje są), poprawne będzie napisanie jedynie pierwszego wyrazu wielką literą czy też lepiej zapisać w ten sposób wszystkie słowa.

    Pozdrawiam
    \N
    W takich sytuacjach, gdy chodzi konkretnie o umowę, proszę napisać Dostawca usług internetowych, a później Dostawca.

    Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie