Pisze się rozdzielnie lone terrorysta, solo terrorysta

Szanowni Państwo,
mam kłopot z zapisem nazw / pojęć, tzn. lone terrorysta i solo terrorysta (zdaniem specjalistów nie są to synonimy). O ile słowo soloterrorysta – moim zdaniem – per analogiam do cyberterrorysty można by zapisać łącznie, o tyle zapis drugiego pojęcia wzbudza moje wątpliwości z uwagi na ang. „przedrostek”. Co zrobić w sytuacji, gdy obu tych pojęć należy użyć wymiennie, tj. solo / lone terrorysci? Jak to zapisać?
Pozdrawiam Anna
Pojęcia lone terrorysta (ang. lone terrorist) i solo terrorysta (ang. solo terrorist) są połączeniem przymiotnika i rzeczownika i z tego względu muszą być pisane rozdzielnie. Odpada więc zapis łączny soloterrorysta i loneterrorysta, nie ma też chyba powodu pisania tego z łącznikiem jako lone-terrorysta, solo-terrorysta. Powoływanie się na słowo cyberterrorysta jest w tym wypadku chybione, gdyż cyber- to przedrostek, początkowa część rzeczownika wskazująca na jego związek znaczeniowy z wirtualną rzeczywistością (stąd pisownia łączna).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie