Piszemy Burmistrz czy burmistrz?

Pracuję w urzędzie gminy, piszę protokoły, ogłoszenia, itp. Jeśli wymieniam całe stanowisko wraz z imieniem i nazwiskiem, stosuję wielką literę, np. Jednym z gości na spotkaniu z delegacją niemiecką był Burmistrz Miasta i Gminy Jeleń Jan Kowalski. Jeśli nie przytaczam całego stanowiska, stosuję małą literę: Jednym z gości na spotkaniu z delegacją niemiecką był burmistrz Jelenia Jan Kowalski.
Czy to jest prawidłowo?
A zdanie: Jednym z gości na spotkaniu z delegacją niemiecką był Burmistrz Miasta i Gminy Jeleń / burmistrz Miasta i Gminy Jeleń / burmistrz miasta i gminy Jeleń???
Postępuje Pani słusznie – jeśli przywołujemy pełną nazwę urzędu jednoosobowego, to zapisujemy ją od wielkich liter, jeśli zaś posługujemy się nazwą godności (tytułu, stanowiska), to piszemy ją od małej litery. Pełną nazwą urzędu jest Burmistrz Miasta i Gminy Jeleń, a zatem w tym wyrażeniu stosujemy duże litery.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski