Piszemy o kompleksowym zarządzaniu jakością

Dzień dobry,

która wersja jest poprawna: Kompleksowe Zarządzanie Jakością (ang. Total Quality Management – TQM) pisane z dużych liter, czy kompleksowe zarządzanie jakością pisane z małych liter?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,

nie ma powodów, by nazwy programów nauczania, przedmiotów uczelnianych, gałęzi wiedzy, systemów naukowych itd. pisać od wielkich liter – nie są to bowiem nazwy własne. Z punktu widzenia polskiej normy ortograficznej poprawna wersja to: kompleksowe zarządzanie jakością.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski