Pneumocystodoza czy pneumocystoza?

Chciałam zapytać o prawidłową nazwę choroby wywoływaną przez patogen o łacińskiej nazwie pneumocystis jiroveci. W starszych publikacjach funkcjonuje pneumocystodoza, w nowszych pneumocystoza, co jest ewidentną kalką językową angielskiej pneumocystosis.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź!
Pytanie to należałoby zadać specjaliście od terminologii medycznej (swego czasu poszczególne środowiska naukowe miały swoje zespoły terminologiczne, które czuwały nad poprawnością słownictwa specjalistycznego). O poprawności terminu bowiem decydują różne czynniki, przede wszystkim jego miejsce w systemie terminologicznym i jego budowa (powinna wskazywać na znaczenie). Nie znając ani systemu nazw odnoszących się do chorób wywoływanych przez różne patogeny, ani specyfiki tych zaburzeń, nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski