Po co nam apostrof?

Dlaczego piszemy Harry'ego, Hillary'ego, skoro w przypadku identycznie zakończonych polskich imion i nazwisk piszemy Hilarego, Makarego (a nie Hilary'ego, Makary'ego)?
Apostrofu używamy, aby zachować oryginalną postać imienia lub nazwiska, gdy jej odtworzenie na podstawie formy odmienionej mogłoby sprawiać trudności. Proszę zauważyć, że forma Harry'ego brzmi [harriego], gdyby więc tak ją zapisać, nie byłoby wiadomo, czy dana osoba nazywa się Harry, czy Harri. Imiona Hilary i Makary nie budzą podobnych wątpliwości, więc apostrof nie jest w nich potrzebny.
Mirosław Bańko