Po einsteinowsku czy po einsteinowemu

Dzień dobry,
dość drobna kwestia, niemniej bardzo dla mnie ciekawa. Czy w wypowiedzi: Trzeba do sprawy podejść po einsteinowemu/einsteinowsku mamy możliwość wariacji, czy może jest tylko jedna, prawidłowo (lub też częściej) ukierunkowana forma? Z czego ona wynika?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź. G.
Oba przywołane wyrażenia są poprawne, lecz żadne z nich nie jest używane powszechnie. Po einsteinowemu ma charakter potoczny, a po einsteinowsku jest neutralne stylistycznie. Dodam, że jeśli mają się one odnosić do nazwy własnej Einstein, to formy Einsteinowemu i einsteinowsku należałoby pisać od wielkich liter.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski