Po tym, jak…

Szanowni Państwo,
zastanawiam się nad interpunkcją dotyczącą zwrotu po tym, jak, jeśli pojawia się on w środku zdania. Jako przykładu użyję może zdania, które pojawiło się w poradni przy okazji innego pytania o ten zwrot. Czy powinniśmy napisać: Popadł w melancholię, po tym jak dowiedział się o jej zdradzie, czy Popadł w melancholię po tym, jak dowiedział się o jej zdradzie?
Z góry dziękuję za pomoc.

Z poważaniem
AK
Element po tym kończy zdanie nadrzędne, a zatem to po nim należy postawić przecinek. Poprawna więc wersja to: Popadł w melancholię po tym, jak dowiedział się o jej zdradzie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski