Podniecać ogień

Szanowni Państwo,

ostatnio będąc na mazurach z rodziną użyłem wyrażenia  podniecać ogień, mając na myśli że trzeba dorzucić drewna do ogniska żeby je podtrzymać. Rodzina była zaskoczona tą formą.

Czy takie wyrażenie istnieje  i czy poprawnie go użyłem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowny Panie,
czasownik podniecać, oprócz znaczenia chyba najbardziej znanego (odnoszącego się do pobudzenia seksualnego), ma też inny sens (podstawowy zresztą) – nazywa zwiększanie intensywności czegoś. Mówimy: podniecać nastroje, podniecać ambicje, ale też: płomień, ogień, ognisko. Nie ma więc powodu do obaw.

Łączę pozdrowienia

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski