Pół raza

Szanowna Pani Profesor,
dziękuję za odpowiedź na pytanie o „liczenie razów”. Jeszcze tylko prosiłbym o upewnienie: do wyjątków (tj. raza) należy chyba nie tylko półtora, ale również samo pół (por. https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/dwa-i-pol-raza-czy-dwa-i-pol-razy;59.html) oraz (na moje oko) ćwierć. Czyż nie?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Szanowny Panie,
oczywiście, także pół wymaga formy raza. Przepraszam za niedopatrzenie. O połączeniu z liczebnikiem ćwierć słowniki milczą, ale niewątpliwie i on wymaga dopełniacza (raza).

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski