Połączenia i że, albo że, i jak, i który bez przecinka

Dzień dobry,
czy zdanie składowe rozpoczynające się od że wydzielamy z obu stron przecinkami, tak jak w przypadku słowa który? I przy okazji, czy po oraz a przed że stawiamy przecinek?
Np. Był pewien, że nie ma możliwości odesłania odpowiedzi(,) oraz(,) że nikt mu już nigdy nie pomoże.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wbrew temu, co pisze korespondent Poradni, w polskiej interpunkcji nie stawiamy przecinka, jeśli zarówno zaimek względny upodrzędniający (np. jak, który), jak i spójnik podrzędny (np. że) zostały powtórzone po spójniku łącznym, rozłącznym lub wyłączającym (np. i, oraz, lub, albo, ani).
Innymi słowy: jeśli zdanie podrzędne jest współrzędne wobec innego zdania podrzędnego i wprowadza je spójnik lub zaimek względny poprzedzony spójnikiem łącznym, rozłącznym lub wyłączającym (typowe połączenia to: i jak, i kto, i który, i że, oraz aby, oraz gdy, albo który, albo że), przecinek stawiamy jedynie przed pierwszym zdaniem podrzędnym, por. np.

Powiedział jej, że musi przemyśleć pewne sprawy i że w takim razie wyjedzie z miasta na około tydzień.
Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że przyjmą zaproszenie do nas do domu albo że przynajmniej będziemy się mogli spotkać na mieście.
Znałam chłopca, który zbierał płyty CD i który miał ich już prawie sześćset.

Poprawna interpunkcja przywołanego w pytaniu zdania byłaby zatem następująca:

Był pewien, że nie ma możliwości odesłania odpowiedzi oraz że nikt mu już nigdy nie pomoże.
Adam Wolański