Pomarańcza, kafelek

Szanowni Państwo,
czy (niepoprawne) formy ten pomarańcz i ta kafelka to regionalizmy? W latach 90. na Górnym Śląsku nie usłyszałam chyba nigdy form ta pomarańcza i ten kafelek, przez co długo żyłam w nieświadomości.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Czytelniczka
Szanowna Pani,
formy ten pomarańcz, ta kafelka są błędami ogólnopolskimi, niezależnymi od regionu. Dodajmy dla porządku, że ich poprawne odpowiedniki to ta pomarańcza, ten kafelek.
Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski