Ponad 2-metrowy

Szanowni Państwo!
Chciałbym zapytać o zasadę zapisu przymiotników złożonych odliczebnikowych. Wiem, że poprawne są warianty: dwumetrowy i 2-metrowy. Czy istnieje sposób użycia zapisu z cyframi w przypadku przymiotnika z przedrostkiem ponad, czy też jedyną poprawną formą jest wyłącznie literowa w postaci ponaddwumetrowy? Na marginesie dodam, że niedopracowane najwyraźniej słowniki elektroniczne wyrazy typu ponaddwumetrowy traktują jako błędne, sugerując rozdzielny zapis.
Owszem, istnieje taki zapis – ponad 2-metrowy. Ponad jest wówczas partykułą o znaczeniu ‘więcej niż’, a nie przedrostkiem ponad- (‘więcej niż’). W takiej sytuacji pisze się ją rozdzielnie ze złożeniem liczbowo-przymiotnikowym 2-metrowy. Pisownia ponad2-metrowa lub ponad-2-metrowa nie wchodzi w grę.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie