Ponadstutysięcznoosobowy

Dzień dobry,

Czy do opisu demonstracji, która nie tak dawno odbyła się w Warszawie, poprawna jest forma  ponad stutysięcznoosobowa manifestacja? Podobnie jeśli w dalekiej przyszłości ludzkości uda się wznieść odpowiednio wysoki budynek, to czy będzie on  ponad stutysięcznopiętrowy, czy inaczej będzie go należało określić?

Wyrażenia te są poprawnie sformułowane, jednak cząstkę ponad, zgodnie z regułą [148] WSO, należy zapisać łącznie.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski