Poniec

Szanowny Panie Profesorze,
Jak należy odmieniać nazwę miejscowości Poniec? Słownik PWN pod redakcją Prof. E. Polańskiego zaleca stosowanie odmiany Pońca, natomiast lokalna odmiana brzmi Ponieca. Tak też widnieje na stronach www tego miasta oraz innych dokumentach wydawanych przez władze miejskie. Która z tych form jest poprawna?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem,
Anna Taźbierska
Szanowna Pani,
Aby uszanować lokalną tradycję, postanowiliśmy w nowej edycji wielkiego słownika ortograficznego pod red. prof. Polańskiego przytoczyć obie formy. Słownik ukaże się pod koniec tego roku.
Już teraz oba warianty może Pani znaleźć w Słowniku nazw własnych Jana Grzeni (wyd. 2, PWN, 2002). Formę Ponieca przytoczono tu nawet na pierwszym miejscu jako bardziej zalecaną.
Mirosław Bańko