Ponownie o wyrażeniu za tydzień

Szanowna Poradnio,
powiedzieć na końcu programu za tydzień w programie jest poprawne jeśli mówię to na końcu to za tydzień to też koniec programu, więc nie będzie już nic. Chyba, że odnosić to do za tydzień liczone od początku programu?
Podobnie jeśli na koniec wiadomości jeśli są co 30 min ktoś mówi za pół godziny w kolejnym serwisie. Jak to rozumieć za pół godz od chwili mówienia czy od początku wiadomości? Jak to logicznie jest chyba że to potoczne?
Szanowny Panie,
otrzymaliśmy od Pana wiele listów z podobnym pytaniem (o znaczenie wyrażenia „za + określenie czasu”). Ponieważ na każdy z nich odpowiadałam, nie jestem już w stanie udzielić nowej, innej, bardziej zrozumiałej odpowiedzi.
Zachęcałabym natomiast Pana o większą dbałość o interpunkcję – jej brak (właściwie: nie brak dbałości, lecz brak interpunkcji) sprawia, że trudno dociec sensu wypowiedzi.

Z poważaniem
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski