Popkrólowa

Szanowni Państwo,

jak powinnam zapisać wyraz popkrólowa/ pop-królowa/ (pop)królowa/ POPkrólowa, kiedy mam na myśli królową (postać historyczną), której wizerunek uległ przekształceniu w popkulturze, a nie królową popu?

Łączę wyrazy szacunku

R.L.

Szanowna Pani,

jedyny możliwy zapis połączenia rzeczownika królowa poprzedzonego elementem pop to popkrólowa, jednak wyraz ten oznacza królową popu, nie zaś osobę, której wizerunek uległ przekształceniu w popkulturze.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski