Poprawnie się śmiać

Jak należy poprawnie zapytać? Czy śmialiście się? A może Czy śmieliście się?
W zasadzie to wszysto jedno, gdyż obie formy są notowane w słownikach, choć śmieliście się jest kwalifikowane jako regionalizm. Formy śmieli się, śmieliśmy się itd. pochodzą z gwar mazowieckich i upowszechniają się od końca XIX wieku. Dziś spotykane są dość często, przynajmniej w języku mówionym warszawian, ale w Korpusie Języka Polskiego PWN są wciąż rzadsze od form śmiali się, śmialiśmy się itd. Ta sama oboczność dotyczy niektórych innych czasowników, zob. hasło lać, śmiać się, ziać, zwiać w Słowniku wyrazów kłopotliwych PWN.
Mirosław Bańko